Ekspozycja muzeum wyróżnia się na tle innych tego typu miejsc przede wszystkim dbałością o szczegóły zarówno jeżeli chodzi o jakość i wykonanie eksponatów jak i ich merytorykę.
W Muzeum znajdziesz znane i popularne złudzenia takie jak odwrócony pokój czy pokój z luster, ale ich wykonanie po konsultacjach z zawodowym iluzjonistą sprawi, że złudzenie będzie jeszcze silniejsze. Nie zabraknie też całkowicie oryginalnych pomysłów jak odtworzenie tortury wodnej Houdiniego.
W muzeum dużą rolę odgrywa również technologia w myśl zasady: Magia to technologia, której jeszcze nie znamy! Wyświetlany cyklicznie maping opowiada historię Iluzji. Interaktywna oś czasu pozwala utrwalać te informacje poprzez zabawę z dotykową ścianą.

Inną zaawansowaną technologicznie atrakcją jest “Pokój Życzeń”, czyli pokój z rozszerzoną rzeczywistością. Dzięki tej technologii będziesz mógł dosłownie znaleźć się w dżungli, a dookoła Ciebie będą poruszać się dzikie zwierzęta. Całość contentu została opracowana razem z National Geographic.

Nie zabraknie też sztuki. Topowi artyści pomalowali nasze ściany tak, by nie tylko oszukać nasz umysł, ale też by nas zadziwić, a czasami nawet lekko przestraszyć. Stale też wystawiamy prace artystów używających w swojej sztuce złudzeń.

Nie zabraknie ORYGINALNYCH eksponatów historycznych takich jak klucze Houdiniego, podpisana książka Eda Marlo, czy oryginalny plakat Alexandra.

Ekspozycja ma na celu zapewnić rozrywkę oraz pokazać, że Sztuka Iluzji to szeroka i fascynująca dziedzina!